Rackspace se stahuje z burzy, soukromí investoři zaplatí 4,3 miliardy dolarů

Rackspace věří, že jako soukromá firma získá větší flexibilitu a dokáže nejlépe využít své pozice na trhu, zejména v segmentu spravovaných cloudových služeb.

Rackspace se stahuje z burzy, soukromí investoři zaplatí 4,3 miliardy dolarůCloudová společnost Rackspace oznámila, že se stahuje z burzy. Po dvou letech vyjednávání s potenciálními kupci se Rackspace dohodl se soukromou investiční firmou Apollo Global Management a výsledkem byl obchod v hodnotě 4,3 miliardy dolarů.

Rackspace se dříve snažil konkurovat největším poskytovatelům cloudových služeb jako jsou Amazon nebo Microsoft. Poté však změnil strategii a začal prodávat specializovaná řešení postavená právě na platformách někdejších konkurentů.

Tento krok se vyplatil – například ve druhém kvartálu letošního roku si Rackspace polepšil o 11 % v tržbách z veřejného cloudu, přičemž se svezl na silném růstu Amazonu a Microsoftu. Proč tedy tak zásadní krok v podobě stažení z burzy?

Máme před sebou významnou příležitost, neboť podniky obecně přecházejí od vlastních datacenter k multicloudovým modelům,“ uvedl CEO společnosti Taylor Rhodes s tím, že akvizice poskytne jeho firmě větší flexibilitu.

Jsme přesvědčeni, že jako soukromá společnost budeme moci nejlépe využít naše přední postavení v rychle rostoucím segmentu spravovaných cloudových služeb,“ dodal předseda představenstva společnosti Graham Weston.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře