Rackspace opouští oblast IaaS, zaměří se na spravovaný cloud

Firma se místo boje s velkými hráči zaměří na jinou oblast cloudových služeb.

Rackspace opouští oblast IaaS, zaměří se na spravovaný cloudSpolečnost Rackspace oznámila, že opouští oblasti IaaS (infrastruktura jako služba) a místo toho se soustředí na novou kategorii cloudových služeb zvanou spravovaný cloud (managed cloud), v rámci níž bude zákazníkům pomáhat stavět a spravovat jejich cloudové služby.

Rackspace se v posledních letech snažil prosadit v tvrdé konkurenci Amazonu, Microsoftu nebo Googlu na poli IaaS. Nyní uvádí, že mu tato pozice nevyhovuje.

Uvědomili jsme si, že potřebujeme hrát svou vlastní hru, ne honit konkurenci. Chceme jasně říci, že jsme společnost nabízející spravovaný cloud, ne okopírovaný Amazon,“ okomentoval novou strategii John Engates, CTO společnosti.

Nová nabídka Rackspace je taková, že zákazník dostane kromě infrastruktury, zahrnující výpočetní kapacitu, úložiště, databáze a další produkty, i balíček podpory. Pracovníci společnosti budou se zákazníkem spolupracovat a pomáhat mu nastavit, spustit a optimalizovat jeho cloudové aplikace.

Hodinová sazba bude začínat na 0,5 centu za GB výpočetní kapacity u nejzákladnějších balíčků, avšak v minimálním objemu 50 dolarů.

Jakkoliv Rackspace uvádí, že jde o vymezení pozice, analytici jako je Mike Kavis z Cloud Technology Partners uvádějí, že společnost ve skutečnosti nedokázala obstát v konkurenci „velké čtyřky“ (výše uvedené firmy + IBM), která disponuje většími prostředky na výzkum a vývoj, stejně jako na boj v cenové válce, která na cloudovém poli právě probíhá.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře