Rackspace kupuje Datapipe, aby mohl škálovat své služby

Největší akvizice v dějinách společnosti Rackspace jí přinese nová datacentra po celém světě, možnost poskytovat řízené služby na větší škále i nové nástroje pro podporu korporátních klientů.

Rackspace kupuje Datapipe, aby mohl škálovat své službySpolečnost Rackspace oznámila akvizici společnosti Datapipe, poskytovatele služeb řízeného hostingu a datových center. Hodnota transakce nebyla zveřejněna, ale Rackspace se nechal slyšet, že se jednalo o největší akvizici v jeho historii.

Cílem akvizice je podle Rackspace uspokojení rostoucí poptávky zákazníků po škálovaných službách napříč různými cloudovými prostředími a možnost nabídnout optimální směs výkonu, agility, kontroly a bezpečnosti.

Příjemným bonusem je pak skutečnost, že se Rackspace stane novým majitelem datacenter po celém světě včetně oblastí, kde dosud nebyl aktivní. Společnost díky tomu získá možnost nabízet tradiční kolokační služby napříč čtyřmi kontinenty.

Rackspace má díky akvizici získat také bohatou paletu profesionálních služeb, softwaru a nástrojů, díky kterým bude moci lépe uspokojit potřeby klientů z řady velkých korporací. V neposlední řadě bude moci nabídnout řízené služby na platformě Alibaba Cloud.

Celá transakce, kterou ještě čekají obvyklé schvalovací procedury, by měla být dokončena ještě v letošním roce. Rackspace se podle svého vyjádření postará o to, aby se celý proces nedotkl zákazníků a byla zachována dosavadní úroveň péče a podpory.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře