Quest a SonicWall jsou opět nezávislé, Dell dokončil prodej své softwarové divize

Osamostatnění má oběma firmám pomoci růst. SonicWall se soustředí na konkurenční boj v oblasti kyberbezpečnosti, zatímco Quest se pustí do vývoje řešení pro cloudová prostředí.

Quest a SonicWall jsou opět nezávislé, Dell dokončil prodej své softwarové divizeJe hotovo, již avizovaná akvizice byla dokončena a investiční fondy Elliott Management a Francisco Partners se staly novými majiteli softwarové divize Dellu včetně nově osamostatněných firem Quest a SonicWall, jež Dell před čtyřmi lety koupil za 2,36, resp. 1,2 miliardy dolarů.

Softwarová divize Dellu zřejmě padla za oběť obří akvizici EMC v hodnotě 67 miliard dolarů. Zeštíhlení neušlo přitom neušlo ani samotné EMC. Jednou z prvních věcí, kterou Dell udělal po definitivním převzetí firmy, byl prodej jejích řešení pro správu obsahu.

Osamostatnění Questu a SonicWallu má podle nových majitelů pomoci oběma firmám v růstu. SonicWall povede v nové etapě jeho existence Bill Conner, někdejší šéf společností Silent Circle nebo Entrust, v čele Questu zase stane dosavadní CEO Vertaforu Jeff Hawn.

SonicWall se podle svého nového výkonného ředitele pustí do současného „zbrojení na poli kybernetické bezpečnosti“, zatímco Quest se zaměří na expanzi svého portfolia řešení pro správu a jeho přizpůsobení cloudovým trendům.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © bizvector - Fotolia.com

Komentáře