Qualcomm odmítl rekordní nabídku Broadcomu, byla příliš nízká

Qualcomm považuje nabídku v hodnotě 103 miliard dolarů za nedostatečnou a současně pochybuje, zda by akvizici posvětili regulátoři. Broadcom se však ještě nevzdává.

Qualcomm odmítl rekordní nabídku Broadcomu, byla příliš nízkáAktualizace: V článku byla opravena chybně uvedená hodnota akvizice.

Společnost Qualcomm odmítla návrh na převzetí ze strany společnosti Broadcom, který by se stal rekordní akvizicí v dějinách IT. Qualcomm uvedl, že nabízených 103 miliard dolarů je příliš nízká částka a navíc vyjádřil obavy, zda by transakci posvětili regulátoři.

Broadcom reagoval s tím, že bude dále jednat s vedením a představenstvem Qualcommu a argumentoval pozitivní odezvou mezi jeho klíčovými zákazníky a akcionáři. Výrobce má několik možností včetně zvýšení nabídky nebo snahy přesvědčit samotné akcionáře.

Dodejme, že mezi klíčové zákazníky obou firem patří Apple, se kterým má Qualcomm napjaté vztahy, zatímco Broadcom je s ním zadobře. V tomto ohledu by akvizice mohla Qualcommu prospět a tento argument zřejmě nezůstane nevyužit.

Pokud Broadcom o Qualcomm skutečně stojí, může nyní zvýšit tlak. Finanční analytici uvádějí, že vedení Qualcommu bude nyní muset přesvědčit investory, že je firma schopná přinášet akcionářům vyšší hodnotu, pokud zůstane nezávislou.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © maxkabakov - Fotolia.com

Komentáře