Qualcomm odmítl i druhou nabídku Broadcomu, zve jej však k jednáním

Ani částka pohybující se okolo 120 miliard dolarů nepřesvědčila Qualcomm, aby kývl na spojení s Broadcomem. K definitivnímu zamítnutí však nedošlo, výrobce naopak vyzval potenciálního kupce k jednání.

Qualcomm odmítl i druhou nabídku Broadcomu, zve jej však k jednánímSpolečnost Qualcomm odmítla i druhou nabídku na akvizici ze strany Broadcomu v hodnotě okolo 120 miliardy dolarů. Zároveň však Broadcomu navrhla schůzku, na které by firmy probraly „vážné nedostatky v hodnotě a jistotě“ návrhu.

Jinými slovy se nejedná o definitivní zamítnutí, nýbrž o pozvánku k jednání. Qualcomm totiž musí balancovat mezi vlastní nechutí vůči transakci a tlakem některých akcionářů, kterým spojení nepřijde jako úplně špatný nápad.

Qualcomm se v každém případě domnívá, že navrhovaných 82 dolarů na akcii je podhodnocená nabídka a také mu schází dostatečné právní závazky ze strany Broadcomu pro případ, že by spojení nevyšlo.

Broadcom sice nabídl, že zaplatí částku „odpovídající velikosti obchodu“ v případě, že spojení zamítnou regulátoři, stejně jako zaplacení nespecifikované částku v případě, že se jednání protáhnou na déle ne 12 měsíců, ale to Qualcommu nestačí.

Výrobce se totiž obává například ztráty velkých zákazníků nebo zpomalení vývoje během dlouhého vyjednávání, to vše navíc v kontextu rychle se vyvíjejícího odvětví, které čeká nástup 5G telefonů, autonomních vozidel a internetu věcí.

Svou roli bezesporu hraje i to, že Qualcomm jedná o své vlastní obří akvizici a nabízí zhruba 38 miliard dolarů za konkurenční firmu NXP Semiconductors. Zdá se tedy, že příběh zatím nekončí a Qualcomm s Broadcomem okolo sebe budou ještě chvíli tančit.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: fpic @fotolia.com

Komentáře