Qualcomm kupuje Wilocity a chce integrovat WiGig do mobilních zařízení

Integrací technologie do svých čipů Qualcomm umožní bezdrátový streaming o rychlosti až 7 Gb/s, což stačí na přenos videa s 4K rozlišením.

Qualcomm kupuje Wilocity a chce integrovat WiGig do mobilních zařízeníSpolečnost Qualcomm koupila společnosti Wilocity, která vyrábí čipy založené na technologii WiGig. Ta umožňuje bezdrátový přenos dat, který sice funguje na jen krátké vzdálenosti, ale zato dosahuje rychlosti až 7 Gb/s, což postačí například na streamování videa v rozlišení 4K.

Qualcomm chce získanou technologii integrovat do svého 64bitového čipu Snapdragon 810, určeného pro mobilní zařízení. První telefony a tablety s těmito čipy se mají na trhu objevit v druhé polovině roku 2015.

Konec drátů na obzoru?

WiGig s sebou nese značný potenciál, který si neuvědomuje pouze Qualcomm. Intel s ním počítá ve svém konceptu bezdrátového PC a Dell technologii již používá v rámci bezdrátové dokovací stanice. Qualcomm však chce WiGig dostat i do telefonů a tabletů, což může značně rozšířit jejich možnosti.

Rychlost, kterou WiGig nabízí, poráží jak nový Wi-Fi standard 802.11ac, tak mobilní LTE sítě. Tablet nebo telefon se díky ní může stát multimediální stanicí a streamovat obsah na velké displeje s 4K rozlišením, ale zároveň získat například rychlejší propojení s cloudem.

WiGig má tedy podle Qualcommu najít využití jak doma, tak v práci. Mobilní zařízení by se s jeho pomocí mohla ve svých možnostech přiblížit desktopům a notebookům, navíc bez změti drátů a konektorů.

Finanční podmínky akvizice Qualcomm odmítl komentovat.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Gordon Bussiek - Fotolia.com

Komentáře