Qualcomm kupuje CSR, chce se zaměřit na internet věcí a připojená auta

Za společnost CSR chce Qualcomm nabídnout 1,6 miliardy liber, výrazně více, než jakou hodnotu jí přisuzují současné kurzy akcií.

Qualcomm kupuje CSR, chce se zaměřit na internet věcí a připojená autaSpolečnost Qualcomm oznámila záměr odkoupit vyrobce čípů CSR. Nabídnout chce celkem 1,6 miliardy liber. CSR vyrábí čipy pro bezdrátovou komunikaci, audio a GPS, které nacházejí uplatnění v oblastech automobilového průmyslu a spotřební elektroniky.

Qualcomm chce pomocí know-how CSR posílit své zájmy v oblasti internetu věcí a tzv. připojených aut. Qualcomm si zde chce vybudovt pozici, neboť oba tyto segmenty v současnosti silně rostou. I z toho důvodu cení CSR na částku, která významně převyšuje hodnotu jeho akcií.

Důvodem může být i to, že o CSR měla zájem společnost Microchip. Její nabídku z letošního srpna však CSR odmítlo jako příliš nízkou.

Nejedná se o jedinou akvizici Qualcommu v nedávné době. V létě oznámil koupi společnoti Wilocity kvůli jejím čipům s možností rychlého datového přenosu podle standardu WiGig.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © James Thew - Fotolia.com

Komentáře