QNAP integroval svou QNAP Linux Station s operačním systémem Ubuntu

Propojení obou platforem znamená rozšíření možností využití úložišť QNAP NAS o aplikace pro přehrávání multimédií nebo produktivitu. Po připojení monitoru přes HDMI se z NAS stane alternativa k PC nebo domácímu kinu.

QNAP integroval svou QNAP Linux Station s operačním systémem UbuntuSpolečnost QNAP Systems oznámila, že plně integrovala QNAP Linux Station s linuxovou distribucí Ubuntu 16.04 LTS. Výsledkem toho je zajištění poskytování kompletních multimediálních aplikací a využití „NASek“ od QNAP coby PC nebo domácího kina.

Od uvedení HD Station se QNAP zaměřil především na platformy s otevřeným zdrojovým kódem a integraci služeb. Díky integraci QNAP Linux Station do operačního systému Ubuntu 16.04 LTS si uživatelé budou moci stahovat a instalovat aplikace z Ubuntu Software Center.

Odtud mohou uživatelé získávat různé multimediální aplikace, jako například Plex Media Server, KMPlayer, VLC a další, ale také například kancelářský software LibreOffice. Díky výstupu pro rozhraní HDMI získává QNAP NAS s Linux Station vyšší potenciál produktivity a zábavy.

QNAP Linux Station vyžaduje NAS s alespoň 4 GB RAM. Podporovány jsou modely z řad TVS-x82, TVS-ECx80, TS-x79, TVS-x73, TVS-x71, TS-x70, TVS-x63+, TVS-x63, TS-x53A, TS-x53Pro, TBS-453A, TS-x51+, TS-x51A a TS-x51. Na NAS musí být navíc nainstalována Container Station v1.5.1343 nebo novější.

Zdroj: QNAP Systems
Úvodní foto: QNAP Systems

Komentáře