QNAP aktualizoval svůj systém QTS 4.3.4

Aktualizace systému QTS 4.3.4 pro NAS společnosti QNAP přináší lepší správu úložiště a snapshotů.

QNAP aktualizoval svůj systém QTS 4.3.4Hlavní novinky QTS 4.3.4. se týkají zálohování a správy souborů na na NAS QNAP. Níže naleznete výčet zajímavých vylepšení.

Nový správce má inovované uživatelské rozhraní, má umožnit snadnou identifikaci typu svazků a logických jednotek LUN. Zaznamenává všechny verze snímků a dobu jejich pořízení.

NAS s procesory ARM a 1 GB paměti RAM nyní podporují snapshoty na základě bloků pro rychlé zálohování a obnovu dat. 

Pro zkrácení doby obnovy jednotlivých složek systém obsahuje na každém svazku pouze jednu sdílenou složku se snapshoty.

Technologie pro zrychlení NAS pomocí SSD sdílí konkrétní svazek SSD/RAID v rámci všech svazků/jednotek iSCSI LUN jako cache pro čtení či čtení i zápis.

RAID 50/60 pomáhá zajistit rovnováhu mezi kapacitou, ochranou a výkonností NAS s více než 10  disky.

Automatické vrstvení (tiering) s nástrojem Qtier 2.0 přináší možnost IO Aware pro vrstvené úložiště SSD za účelem zachování rezervované kapacity cache pro zpracovávání nárazových IO.

Aplikace Hybrid Backup Sync konsoliduje zálohování, obnovu a synchronizaci pro snazší přenos dat na místní a vzdálená úložiště a do cloudového prostředí.

File Station nyní podporuje připojení mobilních zařízení k NAS přes USB. V aplikaci lze přímo ukládat, spravovat a sdílet mobilní média a obsah.

Novinky v podpoře multimédií

Aplikace File Station, Photo Station a Video Station nyní podporují 360° fotografie a videa. Qfile, Qphoto a Qvideo rovněž podporují 360° formát zobrazení.

Uživatelé si také mohou nově nainstalovat na počítač QVHelper  pro streamování multimediálních souborů z QNAP NAS na přehrávač VLC player.

Vícezónové ovládání médií Cinema28 pak umožňuje centrální správu souborů na NAS a jejich streamování do různých připojených zařízeních prostřednictvím rozhraní HDMI, USB, Bluetooth, DLNA, Apple TV a Chromecast.

Více informací o systému QTS 4.3.4 najdete na webu QNAP. Na speciální stránce jsou dostupná i videa k novým funkcionalitám.

Zdroj: QNAP
Úvodní foto: QNAP

Komentáře