První velká aktualizace Windows 10 cílí především na podniky

Podnikoví zákazníci dostali například větší kontrolu nad tempem aktualizací, možnost segmentace svých zařízeních do skupin a vylepšenou správou aplikací.

První velká aktualizace Windows 10 cílí především na podnikyMicrosoft od spuštění systému Windows 10 na konci července pravidelně vydával menší aktualizace a změny, ale na první skutečně velký update si svět musel počkat až do tohoto týdne. Ve čtvrtek společnosti vydala aktualizaci, se kterou cílí především na podnikové uživatele.

S touto aktualizací jsme dosáhli bodu, kdy je platforma natolik vyzrálá, že můžeme s čistým svědomím doporučit nasazení Windows 10 v rámci celých organizací,“ uvedl Terry Myerson, šéf divize Windows and Devices.

Více kontroly na aktualizacemi

První novinkou je aktualizace Windows Update for Business, která umožní správcům vytvářet v rámci organizace skupiny zařízení a každé zvlášť nastavovat tempo aktualizací. Služba zároveň dovolí nastavit období, kdy se veškeré aktualizace pozastaví, což podnikům umožní pracovat ve stabilním prostředí během kritických období.

Tato služba by mohla částečně zmírnit protesty uživatelů proti rozhodnutí Microsoftu vydávat aktualizace v celých balíčcích, což uživatelům zabraňuje instalovat každou jednotlivou novinku zvlášť. Tato skutečnost může dělat vrásky zejména správcům, kteří chtějí mít naprostou kontrolu nad tím, co se děje v jejich počítačích.

Systém a ekosystém

IT manažeři nově dostanou přístup do obchodu Windows Store for Business a mohou tam vytvořit soubor aplikací pro své zaměstnance. Ti si pak budou moci vybírat a instalovat aplikace z již předem schváleného seznamu. Microsoft tímto krokem prohlubuje propojení Windows 10 se zbytkem svého ekosystému, ale nezůstává jen u toho.

Další klíčovou vlastností totiž bude podpora konceptu BYOD (přineste si vlastní zařízení). Uživatel, který si koupí nové zařízení s předinstalovanými Windows 10, si ho bude moci přinést do práce, kde už ho IT oddělení pouze připojí ke službě pro správu mobilních zařízení.

Všechny tyto nové vlastnosti mají jediný cíl – posílit šíření Windows 10 v podnikové sféře. Microsoft uvádí, že využívání systému ve firmách roste rychleji než kdy dříve a v současnosti systém běží již na 12 milionech podnikových zařízení.

Generální ředitel společnosti Jeremy Korst navíc uvedl, že polovina velkých podnikových zákazníků společnosti už nový systém přinejmenším testuje. Microsoft však chce dosáhnout celé jedné miliardy zařízení s „desítkami“ a k tomu mu nějakých 12 milionů ani zdaleka nestačí.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře