Prodej herních produktů na českém trhu vyrostl v roce 2015 o 31 % (ABC Data)

Statistiky za rok 2015 ukazují na masivní růst zájmu o počítačové hry a související produkty. Prodej na českém trhu v tomto roce vyrostl o 31 %, na Slovensku dokonce o 85 %. Budoucnost gamingu je podle studie firmy Newzoo v mobilních zařízeních.

Prodej herních produktů na českém trhu vyrostl v roce 2015 o 31 % (ABC Data)Společnost ABC Data oznámila, že prodeje počítačových her na českém trhu rostou v souladu s globálními prognózami. Prodeje herních produktů v roce 2015 dosáhly objemu 277 milionů korun a meziročně tak vzrostly o 31 %. Na Slovensku pak byl růst ještě strmější - o 85 % na 2,25 milionu eur.

ABC Data s odvoláním na studii firmy Newzoo dále uvádí, že celosvětové prodeje herních produktů dosáhnou v roce 2016 tržní hodnoty přesahující 99 miliard dolarů, což představuje meziroční růst 8,5 %

Prodeje herních produktů v oblasti EMEA, která tvoří 24 % celkových celosvětových prodejů, pak mají prodeje stoupnout o 7,3 % na celkovou hodnotu 23,5 miliardy dolarů. Statistické údaje pro střední Evropu ukazují, že Česká republika je v tomto regionu čtvrtým největším trhem herních produktů po Rusku, Polsku a Ukrajině.

Zpráva společnosti Newzoo také naznačuje, že klíčovým růstovým segmentem na globálním trhu herních produktů jsou hry pro mobilní zařízení. Předpovídá, že globální prodeje her pro mobilní zařízení přinesou v roce 2016 příjmy ve výši téměř 37 miliard dolarů a jejich podíl na celkovém trhu dosáhne 37 %.

Příjmy z příležitostného hraní webových her oproti tomu meziročně poklesly o 7,5 % a hry pro kapesní zařízení zaznamenaly pokles o 24 %. Společnost Newzoo očekává, že prodeje her pro mobilní zařízení dosáhnou celosvětově do roku 2019 hodnoty 52,5 miliardy dolarů.

Zdroj: ABC Data

Úvodní foto: © Mikael Damkier - Fotolia.com

Komentáře