Procesory Intel Core Skylake nabídnou vyšší výkon, podporu 3D a bezdrátových technologií

Nově představená šestá generace procesorů Intel Core přinese do zařízení 3D kamery Intel Realsense, rozhraní Thunderbolt 3 pro USB C, podporu přihlašování prostřednictvím tváře... a samozřejmě vyšší výkon, grafiku a úsporu energie. Objeví se v zatím nejširší škále zařízení, od kapesních počítačů po mobilní pracovní stanice.

Procesory Intel Core Skylake nabídnou vyšší výkon, podporu 3D a bezdrátových technologiíSpolečnost Intel představila již dlouho očekávanou šestou generaci procesorů Intel Core. Nová rodina je postavena na architektuře Skylake, je vyrobena 14nm procesem a slibuje nejen vyšší výkon a dosud nejlepší energetickou efektivitu, ale také interaktivnější práci s novými zařízeními a podporu pto nejširší škálu zařízení – od kapesního „compute stick“ přes tradiční PC a zařízení 2v1 až po mobilní pracovní stanice.

Intel ilustruje výkon nových procesorů na srovnání s pět let starým počítačem. Oproti takovému zařízení má šestá generace nabídnout až dvaapůlkrát vyšší výkon, trojnásobnou životnost na baterii a třicetinásobný nárůst grafického výkonu. Počítače osazené novými procesory mohou mít zároveň poloviční tloušťku i váhu a rychleji se probouzejí z režimu spánku.

Thunderbolt, RealSense a WiDi

Nová generace procesorů má Intelu umožnit nabízet široké spektrum výkonu i typů zařízení. Nové procesory Intel Core M pro mobilní zařízení budou nyní pro lepší orientace označovány úrovněmi Intel Core m3, m5 a m7. I řada Intel Compute Stick bude rozšířena o verzi postavenou na procesoru Intel Core M šesté generace.

S novou generací má přijít i řada nových funkcí. Více zařízení bude například vybaveno rozhraním Thunderbolt 3 pro USB typu C, které nabídne kompaktní univerzální port. 3D kamera Intel RealSense bude dostupná v řadě produktů s procesory Intel Core šesté generace zahrnující notebooky, zařízení 2v1 i systémy all-in-one.

Tato generace má rovněž přinést pokrok v bezdrátové iniciativě společnosti Intel a nabídne řešení pro bezdrátový displej pomocí technologií Intel WiDi nebo Pro WiDi. Tato technologie umožňuje uživatelům sdílení obrazu z počítače na televizor nebo monitor, aniž by k tomu bylo zapotřebí kabelů a dalších zařízení.

Rozumí si s Windows 10

Kombinace operačního systému Windows 10 a procesorů Intel Core šesté generace zároveň umožní využívat nové funkce jako Windows Cortana a Windows Hello pro plynulejší a přirozenější interakci s technologií. Intel uvádí, že díky synergii s funkcemi nových Windows přichází velmi vhodná doba pro nákup nových počítačů.

Zařízení osazená kamerou Intel RealSense umožňují v kombinaci s Windows Hello přihlášení přes rozpoznání tváře. Na mnoha nových zařízeních bude k dispozici také technologie True Key od Intel Security, jež přináší zabezpečení při přihlašování do zařízení a na webové stránky, aniž by si uživatel musel pro každou stránku pamatovat heslo.

V nadcházejících měsících plánuje Intel nabídnout více než 48 procesorů z rodiny Intel Core šesté generace, které budou vybaveny integrovanou grafickou kartou Intel Iris nebo Iris Pro, a dále procesory rodiny Intel Xeon E3-1500M pro mobilní pracovní stanice a procesory s funkcí Intel vPro pro firemní využití.

Na trhu se objeví řada zařízení různých designů od výrobců z celého světa. Vedle toho Intel nabídne 25 produktů pro internet věcí (IoT) s až sedmiletou podporou, Error Correcting Code (ECC) a s různými úrovněmi TDP.

Zdroj: Intel
Úvodní foto: Intel

Komentáře