Procesory Intel Core Kaby Lake budou mít integrovanou grafickou jednotku pro 4K obsah

Sedmá generace procesorů Intel Core si má podle svého výrobce poradit s hladkým hraním her nebo sledováním videa v rozlišení 4K, aniž by vyžadovala samostatnou grafickou kartu. Na trhu se nová generace objeví během podzimu.

Procesory Intel Core Kaby Lake budou mít integrovanou grafickou jednotku pro 4K obsahSpolečnost Intel prozradila zajímavý detail o nadcházející sedmé generaci procesorů Intel Core. Na své konferenci Intel Developer Forum se firma pochlubila, že série Kaby Lake bude disponovat integrovanou grafickou jednotkou pro rozlišení 4K.

Intel sice není znám pro své grafické karty, ale s novou generací procesorů Intel Core dostanou uživatelé možnost hrát hry nebo sledovat video ve 4K, aniž by potřebovali externí kartu.

Intel slibuje hladké dekódování videa a během konference ukázal, jak si procesor Kaby Lake poradí se hrou Overwatch ve 4K rozlišení. Nutno dodat, že u náročnějších her nebo virtuální reality však bude stále nutno sáhnout po něčem z dílny Nvidie nebo AMD.

První zařízení s procesory Kaby Lake se na trhu objeví na podzim letošního roku. Výrobci se zatím příliš nehrnou do představování nových modelů, zatím tak učinil prakticky pouze Asus se svým Transformerem 3. To by se však mělo změnit po berlínském veletrhu IFA, který proběhne v září.

Kaby Lake bude již třetí generací vyráběnou 14nm procesem, což je porušení tradice Intelu, který v minulosti zvyšoval jemnost výroby každé dva roky. Osmá generace Cannonlake, která bude uvedena na podzim roku 2017, již bude vyráběna s 10nm rozlišením.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Intel

Komentáře