Procesory Intel Core 9. generace zřejmě budou fungovat i na starších základních deskách

Výrobci MSI a Gigabyte už hovoří o podpoře 9. generace procesorů Intel Core a zdá se, že uživatelé nebudou muset nakupovat nové základní desky. Vtipné je, že Intel tyto procesory ještě oficiálně nepředstavil.

Procesory Intel Core 9. generace zřejmě budou fungovat i na starších základních deskáchVýrobci základních desek MSI a Gigabyte oznámili podporu deváté generace procesorů Intel Core. Tato prostá zpráva má jediný háček – samotný Intel tyto procesory ještě nepředstavil. Jeho partneři mu tak částečně „ukradli“ moment překvapení.

Ne, že by někdo čekal, že 9. generace nepřijde, ale přinejmenším v jedné věci možná MSI a Gigabyte něco vyzradily dopředu – nové procesory budou kompatibilní i se staršími základními deskami a uživatelé nebudou muset dokupovat nové.

Tato obava převládala kvůli – oficiálně zatím nepotvrzené – zvěsti, že 9. generace bude zahrnovat mainstreamové osmijádrové procesory. Příchod šestijádrových modelů v předchozí generaci přitom vyžadoval nové základní desky.

Nyní se zdá, že – případné – osmijádrové modely budou fungovat i na současných deskách, které pouze dostanou příslušný update BIOSu. Do oficiálního představení 9. generace je však přesto nutno brát všechny zprávy s určitou rezervou.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Pavel Timofeev - Fotolia.com

Komentáře