Procesory AMD Ryzen se objeví na trhu nejpozději 3. 3. 2017

Přibližné datum je známo díky nechtěnému uklouznutí autora anotace k výstupu AMD na setkání Game Developers Conference. O nových procesorem z dílny AMD nyní známe téměř vše, jedinou neznáou zůstávají ceny.

Procesory AMD Ryzen se objeví na trhu nejpozději 3. 3. 2017O procesorech AMD postavených na architektuře Zen se mluví už hodně dlouho. V nejtemnějších dobách, kdy výsledky AMD klesaly volným pádem, se o nové řadě mluvilo div ne jako o spasiteli, esu v rukávu a záchraně. Potíž byla v tom, že nikdo nevěděl, kdy se objeví na trhu.

AMD bylo ohledně uvedení nové řady velmi vágní. Napřed uvádělo pouze „v roce 2017“, později „v prvním kvartálu 2017“ a po veletrhu CES „ne na konci prvního kvartálu“. Díky uklouznutí autora anotace k prezentaci AMD na setkání Game Developers Conference teď však máme ještě konkrétnější údaj.

Text o prezentaci totiž účastníky zve na „představení nedávno uvedených CPU AMD Ryzen následované tématem pokročilé optimalizace“. Ano, nedávno uvedených. Konference se koná mezi 27. 2. a 3. 3. 2017 a lze tedy usuzovat, že i kdyby nedávno znamenalo před pár minutami, procesory se na trhu objeví nejpozději ke 3. březnu.

A že bylo načase! Intel totiž na veletrhu CES představil desktopové procesory Kaby Lake, které se stanou hlavní konkurencí nových Ryzenů. Nová řada od AMD má nabídnout širokou nabídku variant včetně nejvyšších modelů s osmi jádry.

Všechny modely nové řady bude možné přetaktovat, bude je doprovázet uvedení řady nového hardwaru včetně základních desek s jednotným socketem AM4 a na míru navržených větráků. Jediné, co zbývá zveřejnit, jsou ceny.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © James Thew - Fotolia.com

Komentáře