Proč řešit nevyžádané zprávy? 40 % spamu obsahuje ransomware (GFI)

Nejčastějším způsobem napadaní podnikových počítačů ransomwarem je nevyžádaná pošta. Ukazuje to studie společnosti GFI Software.

Proč řešit nevyžádané zprávy? 40 % spamu obsahuje ransomware (GFI)Nevyžádaná pošta přináší do firem 60 % ransomwarových infekcí, a je tak nejčastějším způsobem napadení podnikových počítačů ransomwarem. Současně 40 % nevyžádané pošty obsahovalo vyděračský malware. Informovala o tom společnost GFI Software, dodavatel bezpečnostních řešení.

Ze souhrnných údajů GFI dále vyplývá, že škody způsobené ransomwarem vzrostly z 24 milionů dolarů v roce 2015 na 1 miliardu dolarů v roce 2016.

Podle údajů americké National Cyber Security Alliance 60 % malých firem, které se staly obětí vážného kybernetického útoku, do půl roku zkrachovalo.

Částečná či úplná ztráta přístupu ke kritickým firemním informacím může vést až k fatálním následkům na jejich podnikání,“ dodal k tomu Zdeněk Bínek zodpovědný za distribuci řešení GFI Software v ČR a na Slovensku.

Společnost dodává, že přes uvedená zjištění by se malé a střední firmy měly kromě filtrování pošty soustředit i na ochranu před dalšími útoky přicházejícími z webu, USB pamětí a prostřednictvím neaktualizovaných systémů.

Zdroj: GFI Software

Úvodní foto: © fotogestoeber - Fotolia.com

Komentáře