Přivítejte Microsoft 365, nový argument pro prodej podnikových řešení

Microsoft představil balíčky služeb Microsoft 365 kombinující funkce platforem Windows 10, Office 365 a Enterprise Mobility + Security. Toto kombinované řešení má potenciál otvírat dosud zavřené dveře a přinést výhody partnerům všech velikostí.

Přivítejte Microsoft 365, nový argument pro prodej podnikových řešeníMicrosoft využil své konference Microsoft Inspire k představení nového balíčku služeb Microsoft 365, který v sobě kombinuje platformy Windows 10, Office 365 a Enterprise Mobility + Security.

Novinka, kterou výrobce označuje za „zásadní posun“ od svého dosavadního přístupu k vytváření produktů, se má stát silným argumentem pro prodej podnikových řešení od Microsoftu, z čehož mají těžit především partneři.

Microsoft bude balíček nabízet v edicích Microsoft 365 Enterprise a Microsoft 365 Business. První bude cílit na velké podniky, bude dostupný ve dvou plánech s označením E3 a E5 a cena bude zřejmě individuální.

Druhý pak bude zaměřený na malé a střední podniky do 300 zaměstnanců a předplatné bude činit 20 dolarů měsíčně na jednoho uživatele. Oba balíčky budou dostupné od počátku srpna letošního roku.

Výhoda pro partnery všech velikostí

Ze skutečnosti, že budou nové balíčky nabízet několik produktů v jednom, plyne řada výhod pro partnery. Zákazníkům budou moci nabízet ucelené řešení s jednotnou fakturací, ušetření starostí se složitým licencováním i ucelenou podporu.

Jonathan Lipsitz, projektový ředitel analytické společnosti Forrester Research, se domnívá, že nové balíčky mohou přesvědčit řadu podniků, aby naskočily do vlaku jménem Microsoft dříve, než původně zamýšlely, čímž poroste velikost trhu.

Pokud jde o partnery, Lipsitz vyzdvihuje potenciál konceptu Microsoft 365 v oblasti rozvíjení vztahů s existujícími zákazníky, a odhaduje, že nové balíčky mohou zvýšit příjmy partnerů až o 50 % ve srovnání s prodejem samostatných Office 365.

Lipsitz si zároveň všímá, že Microsoft 365 necílí ani tak na IT, jako spíše na byznysové iniciativy. To by mohlo balíčkům otevřít dveře do kanceláří obchodních ředitelů a k dalším rozpočtům nad rámec prostředků, jimiž disponuje CIO.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © maxkabakov - Fotolia.com

Komentáře