Přístí generace iPhonu přijde na trh v nižším objemu než ta současná

Apple údajně požádal své dodavatele o 20 % méně komponentů k chystané nové generaci iPhonů, než tomu bylo před rokem. Na vině je zřejmě přehnané nadšení z loňska.

Přístí generace iPhonu přijde na trh v nižším objemu než ta současnáPodle informací japonského deníku Nikkei se společnost Apple letos chystá uvést na trh 80 milionů nových iPhonů, což je o 20 % méně než v roce 2017. Tato informace je zřejmě vyvozena z objemu objednávek komponentů od výrobních dodavatelů.

Jinými slovy, letošní nová generace iPhonů přijde na trh v poměrně výrazně nižším objemu než loňské modely iPhone 8 a iPhone X. Apple zřejmě očekává, že zájem spotřebitelů nebude tak žhavý jako v uplynulých letech.

Tuto zprávu je nutno vnímat v kontextu toho, že Apple v loňském roce zřejmě počítal s příliš optimistickým výhledem a v důsledku toho má nyní plné sklady,“ domnívá se analytik James Cordwell z Atlantic Equities.

Za svůj poslední celý fiskální rok, který skončil ke 30. 9. 2017, prodal Apple celkem 217 milionů, aniž by specifikoval výsledky jednotlivých modelů. Společnost stále vyrábí poměrně vysoké objemy starších generací svého telefonu.

Dodejme, že situace na trhu chytrých telefonl není v poslední době příliš růžová a Apple pravděpodobně nebude jediným výrobcem, který bude v nadcházejících obdobích, řekněme, krotit své nadšení. Na „velké“ závěry je proto příliš brzy.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Apple

Komentáře