Příjmy Red Hatu vyrostly ve třetím kvartálu o 15 % na 524 milionů dolarů

Společnost ve sledovaném období vygenerovala příjmy přesahující půl miliardy dolarů, z toho 457 milionů pocházelo z předplatného.

Příjmy Red Hatu vyrostly ve třetím kvartálu o 15 % na 524 milionů dolarůSpolečnost Red Hat oznámila své finanční výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2016, které skončilo k 30. 11. 2015. Celkové příjmy za dané období činily 524 milionů dolarů, což představuje meziroční nárůst o 15 %. Čtvrtletní příjmy z předplatného pak činily 457 milionů dolarů, což představuje meziroční nárůst o 16 %.

Provozní zisk Red Hatu za třetí kvartál činil 69 milionů dolarů, což je o 3 % více než ve stejném období předchozího roku. Čistý zisk dosáhl částky 47 milionů dolarů, o jeden milion méně než před rokem.

Naše investice do technologií a spolupráce s partnery jsou i nadále významným zdrojem příjmů, jelikož zákazníci transformují svou IT infrastrukturu stále častěji zaváděním open source technologií a cloud computingu,“ uvedl Jim Whitehurst, prezident a generální ředitel společnosti Red Hat.

Red Hat ve sledovaném období mimo jiného navázal spolupráci s Microsoftem a koupil společnost Ansible, aby posílil své možnosti v oblasti hybridního cloudu.

Nejnovějším počinem společnosti je pak partnerství s Lenovem v oblasti cloudové infrastruktury.

Zdroj: Red Hat

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře