Příjmy Intelu za třetí kvartál byly téměř stejné jako před rokem

Intel se přes propadající se trh PC udržel prakticky na stejných výsledcích jako v loňském roce. Za třetí čtvrtletí vykázal příjmy ve výši 14,5 miliardy dolarů a čistý zisk ve výši 3,1 miliardy.

Příjmy Intelu za třetí kvartál byly téměř stejné jako před rokemSpolečnost Intel oznámila výsledky svého hospodaření za třetí kvartál 2015, ve kterém dosáhla příjmů v celkové výši 14,5 miliardy dolarů. To představuje téměř totožný výsledek jako ve třetím čtvrtletí roku 2014, kdy tržby společnosti dosáhly 14,6 miliardy dolarů.

Mírný pokles zaznamenal čistý zisk, který v letošním třetím čtvrtletí činil 3,1 miliardy dolarů, zatímco o rok dříve to bylo 3,3 miliardy. Z loňských 4,5 miliardy dolarů na 4,2 miliardy poklesl také provozní zisk.

„Ve třetím čtvrtletí jsme si vedli dobře a dosáhli solidních výsledků v náročném prostředí,” uvedl k výsledkům generální ředitel Intelu Brian Krzanich. Totožný výsledek jako před rokem lze skutečně považovat za úspěch vzhledem k pokračujícímu poklesu trhu PC. Intel si poradil a výpadek příjmů nahradil z růstu v jiných oblastech.

Divize Client Computing Group sice vykázala příjmy 8,5 miliardy, což je o 7 % méně než ve stejném období v loňském roce, ale příjmy divize Data Center vyrosly meziročně o 12 % na 4,1 miliardy dolarů a příjmy divize Internet of Things vyrostly o 10 % na 581 milionů dolarů.

Ze segmentu softwaru a služeb Intel získal 556 milionů dolarů, což je prakticky totožný výsledek jako před rokem.

Zdroj: Intel

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře