Příjmy HP těsně před rozdělením společnosti poklesly o 8 %

Výsledky HP vykázaly negativní meziroční vývoj již pošestnácté za sebou. Mírně vyrostly pouze příjmy z podnikového hardwaru.

Příjmy HP těsně před rozdělením společnosti poklesly o 8 %Společnost Hewlett-Packard naposledy oznámila své hospodářské výsledky před blížícím se rozdělením společnosti na dva celky. Ve druhém kvartálu 2015 společnost opět zaznamenala klesající ukazatele – celkové tržby se propadly o 8 % na 25,3 miliardy dolarů, zisk se ztenčil o 13 % na 854 milionů dolarů.

Pro HP to není nic nového – jeho výsledky klesaly již šestnáctý kvartál v řadě. Na vině je obtížný přesun zaměření z PC na mobilní zařízení a z on-premise podnikových řešením na cloudová řešení. Pokles vykázaly všechny divize s výjimkou právě podnikových řešení, u kterých tržby vyrostly o 2 %, a to zejména díky x86 serverům a síťovému hardwaru.

HP využilo oznámení výsledků k informování o tom, jak probíhají přípravy na rozdělení společnosti na HP Inc., která bude vyrábět osobní zařízení a tiskárny, a HP Enterprise, jež převezme podnikové divize současného HP.

CEO Meg Whitmanová uvedla, že HP například k 1. 8. provedlo kompletní rozdělení procesů a IT systémů.

Od blížícího se rozdělení (oficiální datum je stanoveno na 1. 11. 2015) si HP slibuje možnost většího soustředění na klíčové segmenty a rychlejší reakce na změny na trhu. S rozdělením se zároveň pojí propouštění desetitisíců zaměstnanců, přičemž k další vlně rušení míst může dojít i v období po prvním listopadu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře