Příjmy AMD se ve druhém kvartálu propadly o děsivých 35 %

Za propadem je podle společnosti zejména nízký zájem OEM výrobců o APU vlivem celkového poklesu globálního trhu PC. AMD může těšit jen mezičtvrtletní nárůst prodeje partnerům.

Příjmy AMD se ve druhém kvartálu propadly o děsivých 35 %Společnost AMD má za sebou velmi špatný kvartál. Ve druhém kvartálu 2015 vykázala příjmy ve výši 942 milionů dolarů, což představuje meziroční propad o 35 %. Provozní ztráta činila 137 milionů dolarů a čistá ztráta pak 181 milionů dolarů.

AMD propad vysvětluje poklesem zájmu velkých OEM výrobců o její APU (čipy kombinující centrální procesorovou jednotku s grafickou) vlivem nízké spotřebitelské poptávky. Obzvlášť špatně dopadly výsledky divize Computing and Graphics, které se meziročně propadly o 54 %.

Společnosti se podle její CEO Lisy Suové dařilo v oblasti EESC (podniková, vestavěná a polozakázková řešení) a v prodeji skrze partnery v obchodním kanále. To však nestačilo na vyvážení krátkodobých potíže spojených se všeobecným poklesem globálního trhu PC.

AMD předpokládá, že druhý kvartál byl „dnem“ roku 2015, neboť ve druhém pololetí očekává zvýšený prodej zakázkových čipů pro herní konzole i zvýšení prodeje čipů pro PC vlivem uvedení operačního systému Windows 10.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře