Přichází El Capitan, nejnovější verze operačního systému OS X

Systém je od konce září bezplatně ke stažení v Apple Storu. Vzhledem k nízkým nárokům půjde spustit na 90 % všech v současnosti používaných Maců.

Přichází El Capitan, nejnovější verze operačního systému OS XSpolečnost Apple připomíná svým uživatelům, že si od 30. 9. mohou stáhnout nejnovější verzi operačního systémů pro řadu Mac. Verze OS X 10.11 s názvem El Capitan bude, podobně jako předchozí dvě, bezplatná.

Nový systém má podle Applu běžet na všech strojích, které dokáží rozběhnout předchozí verze Yosemite, Mavericks, Mountain Lion a Lion. Poslední jmenovaná verze se přitom objevila již v roce 2011. Díky této hardwarové nenáročnosti půjde „kapitána“ nainstalovat na 9 z 10 v současnosti používaných Maců.

Vzhledem k tomu, že systém je dostupný zdarma, by mohl velmi rychle dosáhnout slušného podílu. Předchozím bezplatným verzím OS X Yosemite a Mavericks stačil měsíc na dosažení 37%, resp. 32% podílu v rámci všech Maců.

El Capitan má oproti Yosemitu přinést vyšší výkon, stabilitu a spolehlivost, zároveň s sebou přináší nové možnosti, například rozdělení obrazovky, vylepšeného mailového klienta nebo rozšířenou aplikaci Notes.

Více o tomto systému i nové verzi mobilního iOS jsme psali zde.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Apple

Komentáře