Přetřes managementu Microsoftu signalizuje velké změny pro Windows, Office i aplikace

Po změnách v managementu společnost Microsoft potvrdila, že na konferenci Developer Build představí novou roadmapu pro Windows.

Přetřes managementu Microsoftu signalizuje velké změny pro Windows, Office i aplikaceMicrosoft svěřuje tým Windows and Devices novému managerovi. Od Terryho Myersona jej převezme Rajesh Jha. Jde o jeden z kroků signalizujících změny pro Windows, Office a aplikace třetích stran.

e-mailu zaměstnancům vysvětluje CEO Satya Nadella, že budoucnost Microsoftu leží v „inteligentním cloudu a inteligentní okraji (edge)“. To má být nová mise Microsoftu.

V naplňování nového cíle mají pomoci Panos Panay (pomáhal uvést Surface na trh), který je nově novým produktovým ředitelem divize, a Joe Belfiore, jenž dále povede Windows experiences.

Nadella také nastínil, co od nového týmu očekává – soudržnost. „Účelem tohoto týmu je podnítit sjednocující produktový étos napříč uživatelskou zkušeností a koncovými zařízeními,“ napsal trochu květnatě Satyna Nadella.

„Výpočetní zkušenosti (Computing experiences) se vyvíjejí, aby zahrnuly více smyslů a nejsou již vázány na jedno zařízení, ale stále více se rozšiřují na vícero s tím, jak se přemisťujeme z domova do práce, a jak jsme na cestách,“ uvedl Nadella.

„Tyto moderní potřeby, zvyky a očekávání našich zákazníků nás motivují, abychom posunuli Windows, Office a aplikace třetích stran a zařízení do soudržnějšího prostředí Microsoft 365.“

Je tak možné, že CEO Microsoftu naznačuje začátek vize „One Windows“, o které bylo slyšet již začátkem roku. Zatím je těžké odhadovat, jaké to může mít dopady. Budeme si muset počkat na předání vedení od Meyrsona a vývojářskou konferenci Build, kde by měl Belfiore odhalit další plány a novou roadmapu Windows.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře