Přes půl miliardy korun v ČR a pět milionů eur na Slovensku „přinesly“ dny dopravy zdarma

Dny dopravy zdarma odstartovaly první vlnu vánočních nákupů na internetu. V České a Slovenské republice se do akce zapojilo téměř dva tisíce e-shopů.

Přes půl miliardy korun v ČR a pět milionů eur na Slovensku „přinesly“ dny dopravy zdarmaDo šestého ročníku akce Dny dopravy zdarma se zapojilo 1 444 e-shopů z České republiky a 489 internetových obchodů ze Slovenska. Zatímco v Česku zapojené e-shopy ve dnech 13. – 15. 11. 2017 vygenerovaly s podporou akce pořádané Heurékou obrat 592,8 milionu korun na Slovensku 5,37 milionu eur (128,6 mil. Kč).

České e-shopy zaznamenaly 427 400 objednávek při průměrné ceně jedné 1 387 Kč. Nejvíce objednávali Češi podle Heureky zboží ze segmentu dětské zboží, dále kosmetiku a zdraví a také filmy, knihy a hry.

„I když všechny tři dny byly z pohledu objednávek podobně silné, právě poslední den (ve středu) zákazníci objednávali nejvíce… Nejvíc objednávali zákazníci po večerech mezi osmou a desátou, zvýšený zájem jsme sledovali také hned po startu akce, v pondělí po poledni,“ uvedl v oznámení Jan Kriegel z nákupního rádce Heureka.cz

Slovenské e-shopy vygenerovaly 77 500 objednávek při průměrné ceně jedné objednávky 65 eur. Nejvíce Slováci nakupovali v kategoriích kosmetika a zdraví, většinou parfémy a volně prodejné léky, dětské zboží, produkty pro domácnost, zahradu či elektroniku. Slováci například udělali velké množství objednávek parfémů a knih, ale i mobilních telefonů či vysavačů.

Zdroj: Heureka

Úvodní foto: © mangostock - Fotolia.com

Komentáře