Přes 40 % českých firem chce nasadit mobilní systémy, tvrdí Ness

Podle průzkumu společnosti Ness Technologies chce téměř 40 % z více než 300 společností, které oslovila, do dvou let přejít na mobilní interní informační systémy.

Přes 40 % českých firem chce nasadit mobilní systémy, tvrdí NessPrůzkum Nessu v oblasti mobilních informačních systémů a využívání mobilních zařízení pro byznys ukazuje, že nejdříve se české firmy zaměří na schvalovací procesy, které poslouží k otestování interní infrastruktury i postoje zaměstnanců.

Urychlit schvalování objednávek a faktur jejich přenesením i na mobilní zařízení má v plánu přes 50 % dotázaných společností, které se přechodem na mobilní informační systémy budou zabývat.

Výsledky dále ukázaly, že téměř 60 % dotázaných společností s obratem nad 5 miliard plánuje převést na mobilní platformu alespoň část svých interních systémů. Největší poptávka má být v sektoru obchodu a služeb.

Jan Čaboun, competence manager ze segmentu Public & Communication společnosti Ness Technologies v ČR v oznámení uvedl, že „až 80 % společností se vůbec nevěnuje mobilní politice a strategii! Nedokážou tak například identifikovat jednotlivá zařízení a řídit přístupová práva, což kromě bezpečnostních rizik může znamenat i výrazné problémy s plánovaným přechodem k mobilním systémům,“

Ness na druhé straně přiznává, že existují i společnosti, které mají mobilní strategii dobře zpracovánu a začínají s mobilními zařízeními pracovat efektivně. Nejčastěji jde však o firmy, které převzaly globální řešení od mateřské společnosti v západní Evropě.

Do průzkumu se zapojilo více než 170 firem z TOP 1000 společností v ČR (podle obratu), které většinou využívají firemní systémy SAP. Průzkum probíhal převážně v červnu a srpnu 2013 a v průběhu telefonického šetření byli osloveni primárně IT ředitelé. Byla využita i některá data z paralelně probíhajícího průzkumu, zaměřeného na finanční ředitele.

Ness poskytuje výsledky celého průzkumu na svém webu.

Zdroj: Ness Technologies
Úvodní foto: © Scanrail – Fotolia.com

Komentáře