Předprodej nových iPhonů je slibný, na některé modely se bude čekat až měsíc

Velkým hitem je zejména růžovozlaté provedení – o některé konfigurace je takový zájem, že budou pro řadu zákazníků dostupné tři až čtyři týdny po oficiálním spuštění prodeje. O phablet 6s Plus je obecně vyšší zájem než o standardní model 6s.

Předprodej nových iPhonů je slibný, na některé modely se bude čekat až měsícNa trhu v USA začal předprodej nových iPhonů. Zákazníci si začali dopředu objednávat modely iPhone 6s a 6s Plus, které půjdou do prodeje 25. 9. Zájem byl tak vysoký, že stránka údajně místy nezvládala nápor zákazníků. Někteří měli na úspěšné zadání objednávky čekat více než hodinu.

Zdá se, že největší zájem je o nové modely v provedení rose gold, tedy v barvě růžového zlata, zřejmě i proto, že takto zbarvené iPhony se na trhu objeví vůbec poprvé. Datum dodání 64GB a 128GB modelu 6s Plus v růžovozlatém provedení se velmi rychle po spuštění předprodeje posunulo o 2 až 3 týdny, nyní již o 3 až 4 týdny.

Podle doby dodání na webu Applu je patrné, že zákazníci mají větší zájem o phablet 6s Plus než o standardní model 6s. Ačkoliv na některé konfigurace budou zákazníci čekat týdny, řada jiných je stále k dostání s dodáním v den spuštění prodeje.

Zákaznici mají v předprodeji na výběr mezi zaplacení celé částky a vstupem do splátkového programu iPhone Upgrade Program, další novinky oznámené minulý týden.

O možných dopadech tohoto programu na operátory a výhodách pro resellery si přečtěte v tomto komentáři od Gregga Keizera.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Apple

Komentáře