Přechod na Windows 10 bude zdarma i pro piráty, majitelé Windows RT mají smůlu

Microsoft zveřejnil bližší informace k přechodu na příští verzi svého operačního systému včetně amnestie pro uživatele nelegálních kopií.

Přechod na Windows 10 bude zdarma i pro piráty, majitelé Windows RT mají smůluPřechod na Windows 10 bude podle Microsoftu bezbolestný, přinejmenším pro ty, kdo poctivě aktualizovali. Uživatelé, kteří na svém zařízení mají verze Windows 8.1 S14 (též známou jako Windows 8.1 Update) nebo Windows 7 Service Pack 1, budou moci na „desítky“ přjejít prostřednictvím ovládacího panelu.

Nebudou k tomu potřebovat instalační disky a všechny jejich soubory a programy zůstanou nedotčeny.

O svá data nepřijdou ani ti, kdo mají starší verzi „sedmiček“ nebo „osmiček“. Budou si však muset stáhnout ISO a vytvořit si instalační disk (službu mohou nabídnout reselleři).

Horší už to budou mít majitelé Windows Vista nebo Windows XP.Pokud to jejich hardware dovolí, mohou na Windows 10 přejít i oni, ale na rozdíl od majitelů novějších verzí za ně budou muset zaplatit a navíc budou muset provést kompletní instalaci, která jim smaže obsah disku.

Co se týče chytrých telefonů, v klidu mohou být majitelé zařízení se systémem Windows Phone 8.1. Přechod na „desítky“ zde má být podobný instalaci menších aktualizací.

Pro majitele telefonů s Windows Phone 8.0 však přechod zřejmě možný nebude, stejně jako pro majitele jakéhokoliv zařízení s Windows RT.

Microsoft zároveň oznámil, že na „desítky“ mohou beztrestně a zdarma přejít i současní uživatelé pirátských kopií Windows 7 a Windows 8. Tato amnestie je nejlepším důkazem nového přístupu Microsoftu k jeho klíčovému softwaru: Windows jsou cesta, ne cíl.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře