Pře mezi USA a Huawei eskaluje, čínský výrobce prý krade obchodní tajemství

Huawei se údajně pokusilo ukrást obchodní tajemství šesti americkým technologickým firmám. Společnost také podle žaloby přetahovala zaměstnance od konkurence a snažila se od nich získávat citlivé informace.

Pře mezi USA a Huawei eskaluje, čínský výrobce prý krade obchodní tajemstvíBitva Spojených států s čínským výrobcem telekomunikačních zařízení se opět vyostřila. Americké ministerstvo spravedlnosti totiž obvinilo společnost Huawei z pokusu o krádež obchodního tajemství a z toho, že pomáhá íránské vládě sledovat protestující.

Právní zástupci Spojených států v žalobě tvrdí, že Huawei se pokusilo ukrást obchodní tajemství šesti americkým technologickým firmám. Zároveň přináší nová obvinění ohledně fungování čínské společnosti v zemích podléhajících sankcím.

V případě obchodního tajemství se má jednat o krádeže zdrojových kódů z oblasti internetových routerů, technologie mobilních vysílačů a robotiky. Firma rovněž čelí obvinění z náborů zaměstnanců z konkurenčních společností za účelem získání citlivých informací.

Spojené státy dlouhodobě viní Huawei ze špionáže pro čínskou vládu, což ovšem výrobce odmítá. USA vloni rovněž zařadily Huawei na obchodní černou listinu s odůvodněním, že je hrozbou pro národní bezpečnost.

Reakce Huawei

Společnost Huawei se obvinění amerického ministerstva spravedlnosti brání s tím, že se jedná o „další součástí dlouhodobé snahy o poškozování dobrého jména společnosti Huawei a jejích aktivit.“

Čínský výrobce dále argumentuje, že „nová neopodstatněná obvinění jsou z větší části založena na již proběhlých civilních sporech z posledních dvaceti let,“ které byly dle Huawei již urovnány či v některých případech odmítnuty federálními soudy.

„Prokážeme, že obvinění americké vlády jsou nepodložená a nespravedlivá,“ uzavírá společnost ve svém prohlášení.

Zdroj: IDG News Service, Huawei
Úvodní foto: © Junial Enterprises - Fotolia.com

Komentáře