Potvrzeno, Nokia koupí Alcatel-Lucent za 21,8 miliardy dolarů

Akvizice bude dokončena v prvním pololetí 2016 a povede ke vzniku nového silného hráče na trhu telekomunikačních technologií.

Potvrzeno, Nokia koupí Alcatel-Lucent za 21,8 miliardy dolarůSpolečnosti Nokia a Alcatel-Lucent, které začátkem týdne potvrdily, že jednají o fúzi, se již dohodly – Nokia převezme Alcatel-Lucent za vysokou částku 21,8 miliardy dolarů. Jde o její první akvizici od doby, kdy prodala Microsoftu svou mobilní divizi.

Akvizice má být završena během prvního pololetí roku 2016 a Nokia se díky ní stane zásadním hráčem na poli telekomunikačních a síťových technologií. Podle mluvčího společnosti bude Nokia schopna nabízet řešení „poskytující konektivitu pro lidi i věci, ať budou kdekoliv".

Výzkum a vývoj obou společností v roce 2014 dohromady disponoval rozpočtem ve výši 4,7 miliardy eur a zaměstnával přes 40 000 pracovníků. Samotný Alcatel-Lucent má přibližně 52 000 zaměstnanců, z čehož ve výzkumu a vývoji působí více než třetina.

Tuto sílu chce Nokia soustředit na urychlení vývoje budoucích technologií, ať půjde o 5G, softwarově definované sítě, cloudové služby, analytické nástroje, chytrá čidla a další.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Nokia, Alcatel-Lucent

Komentáře