Potvrzeno, HP kupuje Arubu a její bezdrátové technologie

Akvizice v hodnotě 3 miliard dolarů posílí skomírající byznys HP v oblasti bezdrátových sítí.

Potvrzeno, HP kupuje Arubu a její bezdrátové technologieHewlett-Packard (HP) potvrdil spekulace z předchozího týdne, když oznámil, že skutečně koupí společnost Aruba Networks. HP za Arubu nabídne 24,67 dolaru na akcii, což celkem představuje částku 3 miliardy dolarů.

Akvizice má podle HP vést k posílení jeho portfolia bezdrátových síťových technologií a následně i k posílení bezdrátových sítí jeho zákazníků.

Lze se na ni však dívat i jako na oživení skomírajícího byznysu HP v oblasti bezdrátových řešení – v posledním kvartálu se výsledky příslušné divize propadly o 11 %, zatímco Aruba úspěšně rostla.

Pro HP jde o první velkou akvizici od oznámení plánovaného rozdělení na dvě společnosti – jedna z nich se zaměří na podniková řešení, druhá bude vyrábět počítače a tiskárny.

Aruba se po dokončení akvizice stane součástí divize HP Enterprise Group, současný CEO Dominic Orr a CTO Keerti Melkote zůstanou v jejím čele. Představenstva obou společností již transakci schválila. Dokončena by měla být ve druhém pololetí fiskálního roku HP.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: HP, Aruba Networks

Komentáře