Potvrzeno: eD system Czech kupuje společnost Agora DMT

Distributor výpočetní techniky, společnost eD system Czech, oznámila akvizici specializovaného distributora v oblasti mobilních a komunikačních technologií Agora DMT.

Potvrzeno: eD system Czech kupuje společnost Agora DMTAkvizicí firmy Agora DMT rozšiřuje společnost eD system Czech své portfolio o více než 3 500 produktů a získává také tým specializovaný na segment telekomunikací.

Transakci schválil dne 29. září Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Její hodnotu společnosti nezveřejnily. ChannelWorld o možné akvizici spekuloval v srpnu, kdy oba distributoři oznámili „strategickou spolupráci“.

Agora DMT vznikla v roce 2007 odštěpením od distributora s přidanou hodnotou Agora Plus. Soustředila se především na oblast GSM, navigačních zařízení, digitálních fotoaparátů, spotřebního zboží, ale i IT. Její specializací je mobilní a navigační technika.

Akvizice obchodních aktivit společnosti AGORA DMT představuje klíčový krok, který našim zákazníkům nabídne více než 3.500 nových produktů, přístrojů a příslušenství renomovaných značek, ke kterým patří například Huawei, LG, Samsung, Microsoft a Blackberry. Zákazníkům tak nově eD system nabídne ucelené portfolio produktů předních výrobců IT, mobilních a telekomunikačních technologií,“uvedl k akvizici v oznámení Thierry Bitout, generální ředitel eD system Czech.

Lidé z Agora DMT se začlení do organizační struktury společnosti eD system jako samostatná divize Mobility. Celkem 16 odborníků se stane od 1. 10. 2015 zaměstnanci eD system Czech a společně s brněnským týmem eD systemu se přestěhují do nových prostor Vienna Point v Brně.

Je zřejmé, že druhý největší český IT distributor chce resellery tímto krokem oslovit so nejširším portfoliem produktů a služeb na jednom místě.

Konsolidovaný obrat skupiny eD system na českém a slovenském trhu loni přesáhl 11 miliard. Agora DMT ve společném oznámená uvádí, že na českém trhu dosahuje ročního obratu 2,25 miliardy korun. Za rok 2013 činily tržby Agora DMT (podle posledních veřejně dostupných výkazů v obchodním rejstříku) celkem 2,38 miliardy korun.

Agora DMT podle slov svého předsedy představenstva tímto reaguje na vývoj a hlavní trendy.

„Vývoj trhu v posledních letech jasně směřuje k propojení telekomunikací a IT. Společnost eD system dlouhodobě vnímáme jako významného distributora na poli IT, který svým zákazníkům nabízí skvělá řešení. Na spolupráci v oblasti telekomunikací se proto velmi těšíme,“ uvedl ve zprávě Josef Javora, předseda představenstva Agora DMT.

 

Zdroj: eD system Czech, Agora DMT, ChannelWorld
Úvodní foto: eD system Czech, Agora DMT

Komentáře