Poskytovatelé věří v růst segmentu desktopů jako služby (Citrix)

Globální studie společnosti odhalila optimismus mezi poskytovateli služeb ohledně segmentu DaaS. Téměř tři čtvrtiny respondentů očekávají růst. Průzkum zároveň odhalil tendenci využívat veřejného cloudu pro provozování hostovaných služeb.

Poskytovatelé věří v růst segmentu desktopů jako služby (Citrix)Společnost Citrix zveřejnila výsledky celosvětového průzkumu Citrix Service Provider Center of Excellence zaměřeného na oblast desktopů dostupných jako služba (Desktop as a Service, DaaS).

Jedním z důležitých závěrů průzkumu pro rok 2015 je podle Citrixu skutečnost, že poskytovatelé hostovaných služeb plánují mnohem více využívat veřejný cloud. V roce 2014 účastníci průzkumu uváděli, že plánují zahájit přechod k IaaS (infrastruktura jako služba), letošní výsledky ukazují v tomto ohledu ještě vyšší optimismus.

Polovina respondentů chce veřejný cloud pro DaaS začít využívat nejpozději v červnu 2016 a vidí v něm způsob, jak podpořit svůj růst. Na druhém místě žebříčku prorůstových opatření se s odstupem umístilo zavedení řešení pro správy mobilních zařízení (34 %).

Optimismus panuje i ohledně samotného trhu DaaS. Celkem 71 % dotázaných partnerů mu předpovídá růst, většinou v rozmezí od 16 % do 50 %. Nezanedbatelný podíl (téměř pětina) respondentů však očekává růst trhu o více než 50 %.

Na růst podnikání má podle respondentů stále největší vliv orientace na jednotlivé vertikály, zejména pak v případě financí (11 %), výroby (11 %) a zdravotnictví (10 %).

Poskytovatelé služeb pak rozšiřují své portfolio nejen směrem ke komplexním pracovním prostředím (49 %), ale také k individuální hostovaným službám jako jsou mobilita (34 %), sdílení dat a synchronizace (29 %) nebo sítě dostupné jako služba (17 %).

Kompletní závěry studie najdete na webu Citrixu (anglicky).

Průzkumu se zúčastnilo více než 500 členů partnerského programu Citrix Service Provider ze čtyřiceti zemí. 

Zdroj: Citrix
Úvodní foto: © Beboy - Fotolia.com

Komentáře