Popularita řešení pro týmovou spolupráci se od začátku roku zpětinásobila

V prvním březnovém týdnu zaznamenaly aplikace pro týmovou spolupráci 6,7 milionu stažení. Důvod je jednoduchý – firmy kvůli epidemii koronaviru houfně přecházejí na práci z domova.

Popularita řešení pro týmovou spolupráci se od začátku roku zpětinásobilaPočet stažení podnikových aplikací typu Google Hangouts Meet, WeChat Work, Zoom, Microsoft Teams či Slack od začátku roku vzrostl téměř pětkrát. Výraznou roli hraje epidemie COVID-19, jež nutí zaměstnance pracovat z domova.

Zatímco první týden v lednu se počet stažení aplikací tohoto typu z obchodů AppStore a Google Play vyšplhal na 1,4 milionu, v prvním týdnu v březnu to bylo již rekordních 6,7 milionu stažení. Data vyplývají z analýzy společnosti Sensor Tower.

Šíření koronavirového onemocnění, jež byl WHO označen za pandemii, nutí firmy spoléhat se právě na nástroje pro týmovou spolupráci. Zájem je o široké spektrum služeb od aplikací pro videokonference až po řešení využívající nejmodernější technologii.

Takovým jsou například služby Rumii a Spatial,které umožňují uživatelům účastnit se schůzek v digitálních místnostech s 3D verzemi svých kolegů. Společnost provozující aplikaci Zoom uvádí, že od ledna vzrostla základna aktivních uživatelů o 67 %.

Analytici nicméně upozorňují, že ne každá aplikace na zvýšené poptávce adekvátně vydělává. „Většina uživatelů se totiž spokojí s bezplatnou verzí služby,“ vysvětluje Jonathan Kees ze společnosti Summit Insights Group.

Na situaci ostatně aktivně reagují i samotné společnosti. Bezplatnou nabídku v nedávné době rozšířily například Microsoft, Google či Zoom.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © frenta - Fotolia.com

Komentáře