Polycom vypověděl dohodu o akvizici Mitelem, dostal lepší nabídku od soukromých investorů

Již uzavřená dohoda, která měla vést ke spojení Mitelu a Polycomu během třetího kvartálu 2016, byla zrušena. Polycom místo toho kupují investoři ze Siris Capital Group, kteří nabídli více peněz.

Polycom vypověděl dohodu o akvizici Mitelem, dostal lepší nabídku od soukromých investorůSpolečnost Polycom si prakticky na poslední chvíli rozmyslela již schválenou dohodu o svém převzetí společností Mitel. Obchod v hodnotě 1,9 miliardy dolarů, který byl výsledkem více než rok trvajících jednání, tak byl smeten ze stolu.

Polycom místo toho kývl na nabídku investorů ze Siris Capital Group, kteří mu nabídli 2 miliardy dolarů. Vedení firmy se takto mělo rozhodnout během jediného dne. Když Mitel následně odmítl zvýšit svou vlastní nabídku, Polycom vypověděl vzájemnou dohodu.

Nutno dodat, že za vypovězení smlouvy musí Polycom zaplatit penále ve výši 60 milionů dolarů. Nabídku Sirisu však byla z pohledu představenstva firmy natolik lákavá, že dostala přednost.

Co tento náhlý zvrat znamená pro trh? Přinejmenším to, že padá velká fúze v segmentu podnikové komunikace, která by vedla k vytvoření globálního lídra s ročním obratem oko 2,5 miliardy dolarů. Firma by působila po jménem Mitel, ale zachovala by značku Polycom.

Ačkoliv jsem zklamaný, že tento obchod nebude dokončen, pevně věřím v budoucnost Mitelu coby lídra segmentu a konsolidátora trhu,“ uvedl CEO Richard McBee.

Znamená to, že se „konsolidátor trhu“ bude poohlížet po jiných akvizicích? Uvidíme.

Zdroj: IDC News Service

Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře