Polycom opět mění majitele, koupil jej výrobce headsetů Plantronics

Polycom se měl před dvěma lety stát součástí Mitelu, na poslední chvíli kývl na nabídku soukromých investorů, a ti jej nyní opět posílají dál. Plantronics si díky akvizici stane významným hráčem na poli jednotné komunikace.

Polycom opět mění majitele, koupil jej výrobce headsetů PlantronicsSpolečnost Polycom, která se v roce 2016 téměř stala součástí Mitelu, ale nakonec ji koupil soukromý investiční fond, opět mění majitele. Tím novým se stává společnost Plantronics, která za Polycom zaplatila zhruba 2 miliardy dolarů.

Plantronics nyní disponuje bezkonkurenčním portfoliem integrovaných a inteligentních řešení, které zahrnuje headsety, software, stolní telefony, audio a video konference i cloudové služby,“ oznámil spokojený výkonný ředitel Plantronics Joe Burton.

Plantronics se touto akvizicí stává jedním z výrazných hráčů na poli elektronické komunikace. Hegemonem tohoto segmentu je sice Cisco, ale Polycom se dlouhodobě drží na pozici tržní dvojky se zhruba 25% podílem.

Přítomnost investičního fondu Siris Capital Group, dosavadního majitele Polycomu, akvizicí nekončí. Zakladatel fondu Frank Baker a výkonný partner Daniel Moloney se nově stanou členy představenstva Plantronics.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře