Podpoří nová akvizice IBM její cloudové služby?

IBM oznámila akvizici Compose a její nabídky databází jako složby (DBaaS).

Podpoří nová akvizice IBM její cloudové služby?IBM oznámila akvizici soukromé společnosti Compose, která poskytuje MongoDB, Redis, Elasticsearch, PostgreSQL a další databáze jako službu (DBaaS) určené pro vývojáře mobilních a webových aplikací.

Akvizice IBM posouvá dále závazek podporovat produktivitu vývojářů a přinášet inovace v oblasti open-source. Podpoří však také portfolio cloudových služeb?

Trh cloudových databází by měl do roku 2019 dosáhnout objemu 14 miliard dolarů. IBM přitom tvrdí, že open source databáze jako MongoDB budou hrát zásadní roli, která by měla dále růst.

Tisíce klientů napříč různými odvětvími včetně retailu, IoT, vyššího školství, marketingových služeb a e-commerce vytvořili s Compose přes 100 000 databází.

Šíře záběru databázové nabídky Compose rozšíří platformu IBM Bluemix pro mnoho vývojářů hledajících databáze připravené na produkci a postavené na open-source,“ uvedl Derek Schoette, general manager, IBM Cloud Data Services.

Compose má zajistit vývojářům přístup k potřebným nástrojům tím, že nabídne nejširší sadu DBaaS služeb a pružnost hybridního cloudového nasazení, dodává Schoette.

Nabídka IBM Cloud Data Services jsou integrované služby, které běží v cloudové platformě Bluemix.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IBM

Komentáře