Podniky stále preferují mobilní zařízení od Applu (Good Technology)

iPhony a iPady jsou stále nejoblíbenějšími mobilními zařízeními používanými v podnikové sféře, navzdory posilování podílu Androidu a Windows.

Podniky stále preferují mobilní zařízení od Applu (Good Technology)Apple je stále nejoblíbenější značkou pro podniková mobilní zařízení, ale konkurenti pomalu stahují náskok, zejména v oblasti tabletů. Tvrdí to společnost Good Technology, dodavatel řešení pro správu podnikové mobility, na základě dat sesbíraných od svých zákazníků.

V prvním kvartálu 2015 běželo 72 % chytrých telefonů, spravovaných softwarem od Good Technology, na systému iOS. Mezikvartálně to představuje pokles o 1 %, zatímco podíl telefonů běžících na Androidu o 1 % naopak vyrostl a v prvním čtvrtletí dosahovat 26 %. Telefony s Windows Phone držely 1% podíl, stejně jako v předchozích šesti kvartálech.

Nejrozšířenějším modelem v podnikové sféře je podle studie iPhone 6 s 26% podílem. Nejpoužívanějším telefonem s Androidem je Samsung Galaxy S5. V první třicítce nejpoužívanějších telefonů byly pouze dva modely od jiného výrobce než od Applu nebo Samsungu.

V oblasti tabletů Apple ztrácel znatelněji. Zatímco před rokem firmy z 92 % používaly iPady, v prvním čtvrtletí 2015 to bylo jen 82 %. Podíly tabletů s Androidem a Windows posílily na 15 %, resp. 4 %.

Zařízení s iOS jsou nejčastěji používána ve vzdělávání (83 %), ve veřejném sektoru (80 %) a v segmentu finančních služeb (76 %). Na Androidu nejčastěji běží zařízení v segmentu technologií (47 %) a energetice (44 %).

Zařízení s Windows se pak nejčastěji objevovala v oblastech maloobchodu (5 %) a zábavy (7 %). Good Technology uvádí, že je to vůbec poprvé, co mobilní operační systém od Microsoftu přesáhl 5% tržní podíl v některém odvětví.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Minerva Studio - Fotolia.com

Komentáře