Podniková divize HP propustí až 30 tisíc zaměstnanců

Rozdělení na dvě samostatné společnosti s sebou přinese propuštění až desetiny zaměstnanců společnosti. Nejvíce lidí bude propuštěno v oblasti podnikových služeb. Krok má společnosti přinést roční úspory ve výši 2,7 miliardy dolarů.

Podniková divize HP propustí až 30 tisíc zaměstnancůDo rozdělení společnosti Hewlett-Packard zbývá necelý měsíc a půl. HP nyní oznámilo, že jeho podniková divize, budoucí samostatná společnost HP Enterprise, plánuje v rámci restrukturalizace pracovní síly propustit až 30 tisíc zaměstnanců.

Propouštět se bude zejména v oddělení podnikových služeb. Tam přitom pracují zaměstnanci, kteří jsou často v přímém kontaktu s podnikovými klienty. Samotných klientů se masivní propouštění nemá nijak dotknout, otázkou však je, jak budou reagovat na zmizení např. account managerů, s nimiž měli dlouholeté osobní vztahy.

Propouštění má budoucímu HP Enterprise přinést úspory ve výši 2,7 miliardy dolarů ročně. CEO HP Meg Whitmanová uvedla, že cílem společnosti je zastavit pokles tržeb ze služeb a vrátit je k růstu. Poptávka po službách podle Whitmanové mírně roste.

HP oznámilo velkou vlnu propouštění v roce 2012, kdy hovořilo o postupném snížení počtu zaměstnanců o 55 tisíc. Nové oznámení zvyšuje celkové číslo na 85 tisíc od chvíle, kdy se Whitmanová stala CEO. V říjnu 2014 společnost globálně zaměstnávala 300 tisíc lidí.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Mike Kiev - Fotolia.com

Komentáře