Podle uniklých informací chce Microsoft letos vydat ještě jednu aktualizaci Windows 8.1

Informace je nepotvrzená. Pokud by se však naplnila, zapadal by tento krok do nové strategie Microsoftu týkající se podstatného zvýšení frekvence aktualizací.

Podle uniklých informací chce Microsoft letos vydat ještě jednu aktualizaci Windows 8.1Ruský leaker Wzor zveřejnil informaci, že Microsoft ještě letos vydá další aktualizaci Windows 8.1. Jakkoliv se zatím jedná o nepotvrzené zvěsti, Wzor se v minulosti ukázal jako „spolehlivý“ zdroj úniků a pravidelně zveřejňoval screenshoty nových produktů Microsoftu týdny před jejich uveřejněním.

Podle nejnovějšího úniku bude další aktualizace Windows vydána letos na podzim. Měla by zahrnovat obnovené menu Start nebo Metro aplikace běžící v okně na pracovní ploše. Microsoft se má ještě rozhodovat, zda aktualizaci nazve Windows 8.1 Update 2 nebo Windows 8.2.

Pokud se informace prokáží jako pravdivé, bude to vůbec poprvé, kdy Microsoft vydá dvě aktualizace svého operačního systému v jednom roce. Takový krok by však zapadal do strategie zrychlení vydávání nových verzí systému, který společnost deklarovala v posledních týdnech . Windows by se frekvencí aktualizací přiblížily například mobilním operačním systémům.

Zákazníci, zejména ti z podnikové sféry, nebyli novou strategií příliš nadšeni. Microsoft jim částečně vyšel vstříc, když prodloužil lhůtu pro aktualizaci Windows 8.1 z 30 na 120 dní. Stávajících uživatelů původních Windows 8 se nová strategie netýká.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře