Počítače s Win 7 a možností bezplatného upgradu na Win 10 budou ještě dostupné

Upozorněte zákazníky, že možnost upgradu na Windows 10 sice skončila, ale pořád si mohou pořídit PC se starším systémem a na novější přejít později zdarma.

Počítače s Win 7 a možností bezplatného upgradu na Win 10 budou ještě dostupnéV pátek 29. 7. uplynulo období, v rámci kterého mohli uživatelé zdarma upgradovat z Windows 7 a 8 na nejnovější Windows 10. Nyní si již zájemci musí nové systém zaplatit.

Na skladech distributorů však ještě stále nějakou dobu budou počítače s Windows 7 a možností bezplatného upgradu na Windows 10.

Výrobci jako Dell, HP a Lenovo sice přestali dodávat Win 7 v domácí edici, ale stále ještě prodávají stroje s OS Win 7 Professional, který lze zdarma upgradovat na Windows 10 Pro.

Kupříkladu většina počítačů HP se již prodává s licencemi na Windows 10, lze je však konvertovat na Windows 7 Professional. To je zajímavé zejména pro podniky.

Podle Mika Nashe, viceprezidenta pro zákaznickou zkušenost v HP, se někteří lidé mohou rozhodnout pro koupi nového PC, než aby kupovali Windows 10 na starý počítač.

Navíc Anniversary Update, který vyjde zítra 2. 8., bude mít řadu vylepšení jako software pro poznámky a hlasové ovládání, což může některé lidi motivovat k nákupu PC s dotykovými obrazovkami.

Prodej PC s předinstalovanými Windows 7 Professional by měl skončit 31. 10.

Lenovo nabízí možnost koupit si notebooky ThinkPad s předistalovanými Windows 7 Professional x64 a podobně tak Dell dodává na některých modelech starší sedmičky s možností upgradu na Windows 10 Pro.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Lenovo

Komentáře