Po rozdělení firmy Symantec vznikne Veritas Technologies

Společnost Veritas Technologies Corporation bude vytvořena po dokončení rozdělení firmy Symantec. Současně s novým jménem bylo vytvořeno i logo společnosti.

Po rozdělení firmy Symantec vznikne Veritas TechnologiesSpolečnost Symantec oznámila nové jméno své samostatné veřejně obchodovatelné společnosti pro Information Management – Veritas Technologies Corporation. Rozdělení na dvě firmy Symantec potvrdil loni v říjnu.

Veritas se bude soustředit na software pro zálohování a obnovu dat, appliance pro zálohování, storage systémy pro správu ukládání dat, clustering, disaster recovery, archivaci a řešení eDiscovery.

Veritas zůstává silnou značkou, která má stále obrovskou hodnotu u našich zákazníků, partnerů a zaměstnanců, a po pečlivém přezkoumání to byla snadná volba pro název naší společnosti pro Information Management,“ uvedl v oznámení Michael A. Brown, prezident a CEO společnosti Symantec.

Symantec uvádí, že design nového loga byl ovlivněn koncepcí otevřených, heterogenních technologií, které jsou nutné ke správě a ochraně informací a zásad.

Prodej produktů Veritas přinesl Symanteku ve fiskálním roce 2014 obrat ve výši 2,5 miliardy dolarů. Veritas působí na trzích, jejichž potenciál Symantec dnes odhaduje na 11 miliard dolarů s možným až sedmiprocentním nárůstem mezi lety 2013 až 2018.

V příštím roce chystá Veritas nová řešení určená pro hybridní cloudová prostředí. 

Samostatně bude společnost Veritas Technologies Corporation obchodovat až od roku 2016, do konce tohoto kalendářního roku se pro partnery a zákazníky společnosti Symantec nemá nic měnit.

Zdroj: Symantec

Úvodní foto: Symantec

Komentáře