Po celém regionu CEE klesá podíl zobrazených stránek ze zařízení od Applu (Gemius)

Měření prováděné společností Gemius ukazuje na všeobecný pokles podílu zařízení od Applu v rámci počtu zobrazených webových stránek přes tablety a telefony. Navzdory tomu však iPhone a iPad zůstávají nejpopulárnějšími zařízeními na trhu.

Po celém regionu CEE klesá podíl zobrazených stránek ze zařízení od Applu (Gemius)Společnost Gemius uvádí, že na všech trzích regionu střední a východní Evropy výrazně klesá podíl zobrazení stránek z mobilních zařízení značky Apple. Tento podíl lze brát jako (velmi hrubý) ukazatel popularity.

K největšímu meziročnímu poklesu došlo v dubnu 2016 v Bělorusku, a to o 13 procentních bodů. Jediným trhem se stabilní pozicí Applu zůstává Rusko.

V České republice počet zobrazení generovaných zařízeními od Applu poklesl o 5 procentních bodů na necelých 25 %. Nicméně iPhone (15 % zobrazení) a iPad (10 % zobrazení) stále zůstávají nejpoužívanějšími mobilními zařízeními na našem trhu.

Na dalších místech žebříčku nejpoužívanějších mobilních zařízení pro připojení k internetu se ancházejí Samsung Galaxy S IV Mini a Samsung Galaxy S III Neo. Podíl zobrazení, které generují, se však podle Gemiusu pohybuje pouze kolem 2,5 %.

Na Slovensku se podíl zobrazení přes zařízení od Applu meziročně snížil z necelých 25 % na necelých 20 %.

Gemius - popularita Applu

Zdroj: Gemius

Úvodní foto: © Romolo Tavani - Fotolia.com

Komentáře