Platforma IBM SoftLayer začne nabízet kompletní sadu virtualizačních řešení VMware

Nově uzavřené partnerství řeší dvě mouchy jednou ranou - IBM získá nové zákazníky pro svůj veřejný cloud a VMware si již nebude muset lámat hlavu nad tím, kde vezme infrastrukturu.

Platforma IBM SoftLayer začne nabízet kompletní sadu virtualizačních řešení VMwareSpolečnosti VMware a IBM oznámily uzavření širokého partnerství, které zákazníkům VMwaru umožní přesunout své virtualizované pracovní zátěže do veřejného cloudu SoftLayer od IBM. Ten bude nabízet kompletní portfolio řešení od VMwaru a slibuje „totožné prostředí, jaké mají zákazníci za svým firewallem“.

Pro VMware představuje nová dohoda definitivní rozhodnutí, jak se postavit k otázce veřejné IaaS (infrastruktura jako služba). Společnost v minulosti zvažovala možnost, že vybuduje vlastní platformu, která by konkurovala „velké trojce“ v podobě Googlu, Microsoftu a Amazonu.

V loni se však VMware rozhodl, že nebude investovat miliardy dolarů do vlastních datacenter a místo toho se vydá cestou partnerství s velkými poskytovateli. V loňském roce došlo na uzavření dohody s Googlem, nyní je na řadě IBM.

Partnerství se má stát prospěšným pro obě firmy. Pro IBM může představovat příval nových zákazníků a růst jeho cloudové divize, zatímco pro VMware, který v současném podobě nemá šanci konkurovat velkým poskytovatelům, představuje dohoda řešení problému, kde vzít infrastrukturu.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře