Platební služba Apple Pay přichází do Evropy

Platební služba společnosti Apple debutuje ve Velké Británii a v dohledné době se má posunout i na samotný kontinent. Česká republika je na ni podle společnosti Visa připravena.

Platební služba Apple Pay přichází do EvropyDržitelé debetních a kreditních karet společnosti Visa vydaných britskými bankami mají nově přístup ke službě Apple Pay. Ta umožňuje uživatelům přístrojů iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Watch, iPad Air 2 a iPad mini 3 platit prostřednictvím těchto zařízení na bezkontaktních terminálech v obchodech.

Květnový průzkum společnosti Visa Europe ukázal, že existuje vysoká spotřebitelská poptávka po mobilních platebních řešeních, zejména ze strany uživatelů iOS, z nichž chce až 60 % platit za zboží a služby svým mobilním zařízením telefonem. To naznačuje, že by Apple Pay mohl mít u zákazníků úspěch.

Spuštění Apple Pay lze díky rychlému startu ve Velké Británii brzy očekávat i v České republice. Podmínkou je prakticky pouze souhlas Applu s expanzí služby na kontinent, neboť technologicky jsme již připraveni.

„Naše země je velmi dobře připravená na příchod mobilních bezkontaktních plateb. Tím pádem i na službu Apple Pay. Česko má totiž jednu z nejlepších bezkontaktních infrastruktur v Evropě,“ uvedl David Brendl, manažer inovací ve společnosti Visa Europe.

Zdroj: Visa Europe

 

Úvodní foto: Apple

Komentáře