Piráti zůstanou piráty, i když je necháme přejít na Windows 10, zní z Microsoftu

Piráti sice mohou po uvedení Windows 10 provést upgrade, ale nic to nezmění na tom, že jejich kopie bude nelegální. To bude mimo jiné znamenat, že takový systém nebude mít přístup k aktualizacím a vylepšením, na nichž budou „desítky" zřejmě postaveny.

Piráti zůstanou piráty, i když je necháme přejít na Windows 10, zní z MicrosoftuMicrosoft se ozval s upřesněním informace o „amnestii“ pro majitele pirátských kopií Windows. Před několika dny zazněla zpráva, že výrobce povolí pirátům přejít z nelegálních Windows 7 nebo Windows 8 na nadcházející verzi Windows 10. Výrobce nyní zdůraznil, že však nepůjde o legalizaci.

Upgrade na „desítky“ totiž nezmění status dotyčné kopie. Pokud je nelegální dnes, zůstane nelegální i po přechodu na novou verzi. Microsoft ve svém vyjádření zdůraznil, že věří, že si zákazníci „postupně uvědomí výhody řáné licence Windows“ a že jim společnost „usnadní získání legální kopie“.

A na základě čeho si to uvědomí? O konkrétní podobě opatření proti nelegálním licencím Windows 10 lze jen spekulovat, dá se však očekávat, že budou podobná jako u současných verzí. Ty zobrazují upozornění, že se jedná o nelegální kopii a každých 60 sekund mění pozadí pracovní plochy na černou.

Důležitější však asi bude, že nelegální kopie sice dostávají kritické bezpečnostní aktualizace, ale nic jiného. Tento přístup zřejmě bude zachován i u Windows 10, které ale budou navíc postaveny na „věčné evoluci“, tedy na konstatním toku aktualizací a vylepšování funkcí. Právě o ty by piráti zřejmě přišli.

Uvedení Windows 10 je očekáváno na přelom léta a podzimu letošního roku.

Zdroj: IDC News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře