Philips a Cisco propojí kancelářské osvětlení s internetem věcí

Propojení kancelářského osvětlení s IP sítěmi má do firem přinést úspory nákladů i možnost individuálního nastavení osvětlení prostřednictvím PC nebo mobilního zařízení.

Philips a Cisco propojí kancelářské osvětlení s internetem věcíSpolečnosti Cisco a Philips Lighting oznámily uzavření spolupráce při využívání technologií internetu věcí (IoT) v oblasti osvětlení kanceláří. Společné řešení má umožnit automatizovat osvětlovací systémy v závislosti na údajích senzorů o tom, kolik lidí je v místnosti nebo jaká je úroveň venkovního světla.

Podstatou této strategické spolupráce je zajistí zapojení LED světelných bodů Philips do IP sítí prostřednictvím síťové infrastruktury Cisco. Společné řešení má firmám pomoci výrazně snížit náklady na energie a celkovou správu budovy až o 80 %.

Těchto úspor má být dosaženo především díky vyšší energetické úspornosti LED řešení, efektivnějšímu využití moderních kancelářských budov a celkovému zvýšení spokojenosti a tudíž i produktivity zaměstnanců.

Díky vestavěným senzorům se z osvětlení stane inteligentní systém, který dokáže monitorovat a měřit okolní podmínky. Stejně tak si mohou ale pracovníci v kancelářích přizpůsobovat nastavení osvětlení i vytápění podle vlastních preferencí, a to i prostřednictvím chytrých telefonů.

Zdroj: Philips

Úvodní foto: © atanas.dk - Fotolia.com

Komentáře