Petr Hanovec jako ředitel Azlanu přivede do ČR cloudovou platformu

S platností od 1. 2. 2015 byl do funkce ředitele Azlanu, VAD divize společnosti Tech Data, jmenován Petr Hanovec.

Petr Hanovec jako ředitel Azlanu přivede do ČR cloudovou platformuPetr Hanovec přebírá řízení divize Azlan od Tomáše Cíglera, který je současně generálním ředitelem české pobočky Tech Data.

Doposud Petr Hanovec v rámci Azlanu zodpovídal za HP business unit. V průběhu předchozího kvartálu se již podílel na přípravě plánů pro další fiskální rok a nyní má za splnění cílů jednotky plnou zodpovědnost.

Kromě toho se Petr bude v příštím roce zaměřovat na strategické rozvojové aktivity zejména v souvislosti s plánovaným uvedením cloudové platformy Tech Data StreamOne na český trh.

Petr má dlouholeté zkušenosti z oblasti podnikových IT. Mimo jiné v letech 2003-2009 řídil divizi server a storage ve společnosti HP. S přestávkou poté více než rok vedl divizi Dell v DNS, ze které přešel do Coma zálohovací systémy jako business development manager.

Využít síly evropských zdrojů a kontraktů

Petr Hanovec má za úkol rozšiřovat lokální nabídku Azlanu v návaznosti na globální distribuční kontrakty.

Tomáš Cígler, generální ředitel Tech Data, blíže vysvětlil: „Petrovou úlohou bude dále posilovat pozici Azlanu, největšího evropského value add distributora, na českém trhu v souladu s celoevropskými distribučními programy jednotlivých výrobců, rozšiřovat nabídku produktů a služeb na základě globálních distribučních kontraktů a hlavně uvedení cloudové platformy Tech Data StreamOne na český trh.

Nemá však jít pouze o velké značky, ale také o startupy, přibližuje Petr Hanovec: „Chci našim obchodním partnerům otevřít celoevropské distribuční a expertní zdroje Azlanu. Jedná se o možnosti využití globálních distribučních kontraktů jak pro již zavedené produkty, tak pro nové start-up technologie.

IaaS v podání Tech Daty v ČR

Na jaře se Tech Data chystá na české trh uvést svou integrační cloudovou platformu.

Velmi zajímavou nabídkou pak bude uvedení integrační cloudové platformy Tech Data StreamOne na český trh na jaře tohoto roku s rozsáhlou nabídkou cloudových služeb všech úrovní, od pronájmu výpočetní platformy po nástroje pro řízení aplikační a IT business úrovně.

Také plánujeme naše zapojení do globální expertní sítě Azlan Business Solution Centres. A dále budeme rozšiřovat logistickou nabídku celoevropského distribučního skladu v Boru u Tachova,“ uzavírá svoje plány Petr Hanovec.

Zdroj: Tech Data, ChannelWorldKomentáře