Pebble plánuje propustit čtvrtinu zaměstnanců kvůli nedostatku investic

Jeden z průkopníků v oblasti chytrých hodinek čeká horší časy a chystá se být opatrný s penězi. V důsledku toho propustí 40 zaměstnanců, což ovšem v případě Pebblu tvoří 25 % veškeré pracovní síly.

Pebble plánuje propustit čtvrtinu zaměstnanců kvůli nedostatku investicChytré hodinky se začínají čím dál častěji objevovat na zápěstích spotřebitelů a podle analytiků z IDC mají všechnu slávu teprve před sebou . O to více může překvapit zpráva, že společnost Pebble, tvůrce stejnojmenných hodinek, plánuje propustit čtvrtinu zaměstnanců.

Tuto skutečnost zmínil CEO společnosti Eric Migicovsky v rozhovoru s magazínem Tech Insider. Podle Migicovského za to může nedostatek investic ze Silicon Valley a nutnost opatrně hospodařit s vybranými penězi – Pebble získalo 20 milionů dolarů díky crowdfundingu na Kickstarteru a další 26 milionů později.

Migicovsky dále uvedl, že se společnost zaměří na segmenty fitness a zdravotnictví a že uzavřela partnerství s Amazonem a pokusí se s jeho pomocí prorazit na indickém trhu.

Pebble prodává modely v cenové hladině mezi 100 a 250 dolary. Společnost už rok nezveřejnila své výsledky, ale IDC u ní v letošním roce očekává prodej 2 milionů chytrých hodinek ročně.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Pebble

Komentáře